BAZA WIEDZY

Co to jest prezbiopia i jak o niej mówić konsumentom?


"Syndrom zbyt krótkich rąk", "wzrok po 40" czy "dojrzały wzrok"… Prezbiopia, czyli naturalna utrata zdolności akomodacji oka związana z wiekiem, bywa określana na różne sposoby. Czym jest, jakie są charakterystyczne objawy i dlaczego rola optyka jest kluczowa jak nigdy dotąd?

Co to jest światłowrażliwość, czyli jak polecać Transitions?


Objawia się dyskomfortem lub bólem oczu przy ekspozycji na działanie światła o względnie niewielkim natężeniu: światłowrażliwość może znacząco zakłócać komfort widzenia i utrudniać życie użytkownikom

Kiedy i komu polecać personalizowane soczewki progresywne


Polacy zmagają się z prezbiopią jak nigdy dotąd – według badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego coraz większa liczba osób doświadcza problemów związanych z utratą elastyczności soczewki oka i trudnościami w widzeniu z bliska. Niestety, konsumenci często bagatelizują pierwsze symptomy problemów ze wzrokiem i nie zdają sobie sprawy z korzyści płynących z rozwiązania jakim są soczewki progresywne. 

Czy soczewki progresywne pasują do każdej oprawy? 


Okulary progresywne = ciężkie, trudne w adaptacji soczewki i niemodne oprawy? Nic bardziej mylnego! Obecne technologie pozwalają na stworzenie lekkich, estetycznych i dopasowanych do potrzeb użytkowników soczewek. 

Okulary biurowe jako uzupełnienie okularów progresywnych


Prezbiopia, która dotyka głównie osoby po 40. roku życia, sprawia, że wiele osób potrzebuje korekcji wzroku na różne odległości. W dobie rosnącego znaczenia pracy zdalnej i długotrwałego korzystania z urządzeń cyfrowych, częściej pojawia się potrzeba stosowania dodatkowych okularów biurowych. Dlaczego mogą być one cennym uzupełnieniem dla osób noszących okulary progresywne?

Soczewki progresywne - idealne rozwiązanie dla każdego stylu?


Wbrew powszechnym przekonaniom, nie są one zarezerwowane tylko dla osób starszych: soczewki progresywne zyskują na popularności wśród różnych grup wiekowych.